BaSys.sk BaSys.sk BaSys.sk

Pro Audio

Na cesty

Sladký domov

Do Auta
Témy Close X
 

Kategorie

Gitarové zosilňovače a reproduktory

Bugera 333-212 INFINIUM
Bugera T50 INFINIUM Guitar Amplifier Head
Bugera G20 INFINIUM Amplifier Head
Všetky produkty

Pro audio príslušenstvo

Bugera Power Soak PS1
Bugera 12AX7B
Bugera 212TS-PC
Všetky produkty

Spoločnosti Bugera stačili tri roky na definitívny zisk rešpektu, aby bola súčasťou Párty s hviezdami. Ak ste jedným z hrdých majiteľov zosilňovačov Bugera, ktorí pomohli spoločnosti dostať sa tak ďaleko, tu je ich odkaz pre vás:

Bugera to robí správne. Bugera neznamená len nakúpiť súčiastky a naskladať ich do boxu. Robiť veci správne znamená vedieť, čo je dobré. Spoločnosť je podľa slov jej predstaviteľov ako posadnutá pri výbere súčiastok. Bugera je jedna z mála firiem, ktorá si sama vyrába všetky hlavné zosilňovače a kabinety produktov - rieši celý proces vinutia cievky a osadenie na zákazku vyrobeného meniča do reproduktorov.


Kvalitu produktov Bugera kontrolujú nadšenci, ktorí vedia, ako používať high-tech výrobné metódy pre dosiahnutie požadovaných výsledkov. Pri elektrónkach (relatívne jednoduchých prístrojoch, ktoré sa používajú viac ako 100 rokov) je bežné, že ide o veľký počet kusov s rôznou kvalitou. Každá z nich ma svoju charakteristiku. Niektoré sú lepšie a kvalitnejšie ako ostatné.

Preto v Bugere zakúpili veľké množstvo elektrónok pre svoje produkty a starostlivo testujú každú jednu. Overujú elektronickú toleranciu, kvalitu prevedenia, životnosť a samozrejme tonalitu (zapojením každej elektrónky priamo do zosilňovača a kontrolou zvuku). Nasledujú ďalšie testy, rozdelenie testovaných elektrónok do ôsmich kategórií podľa výkonu a životnosti. Zrátané a podčiarknuté: z každých desiatich elektrónok Bugera vyberie jednu, ktorá spĺňa požadovanú úroveň kvality v kategórii A.

Bugera tiež navrhuje svoje vlastné reproduktory. Viete si predstaviť, že nejde o ľahkú prácu. Gitarová skrinka a reproduktor umiestnený vo vnútri je vlastne hudobný nástroj so svojím vlastným výkonom. Nutnosť kúpiť si reproduktory vyrobené niekým druhým výrazne limituje nastavenie tónovej voľby, a teda aj výsledného zvuku.

Preto Bugera investovala do vývoja a postavila vlastné reproduktory, kde sa pomleté vlákno buničiny formuje do výsledného kužeľovitého tvaru membrány, pokračuje navíjaním vlastnej kmitacej cievky na nosič a pripevnením vlastného pružného lemu na konštrukciu reproduktora. Proces zavŕši výsledná kontrola každého jedného kusu reproduktora. Toto je dôvod, prečo kombá Bugera znejú tak dobre.

Porovnať produkty