BaSys.sk BaSys.sk BaSys.sk

Pro Audio

Na cesty

Sladký domov

Do Auta
Témy Close X

Pioneer SC-LX901-S

Pioneer
SKU: SC-LX901-S

11.2-kanálový AV receiver so zosilňovačmi triedy D, certifikácia Air Studios, 4K ultra-HD prevzorkovanie/pass-through, Dolby Atmos, DTS:X a všetky možnosti streamingu vrátane Hi-Res súborov

Zobraziť údaje o produkte

nie je dostupný

s DPH: 2 499,00 € bez DPH: 2 082,50 €
Doprava zdarma!

Buďte prvý a napíšte recenziu

Špičkový zvuk oceneného AV receivera

 

SC-LX 901 je absolútne špičkový AV receiver, ktorý jednoducho plní aj profesionálne štandardy kvality. Otázkou cti a prestíže je, že po prísnych posluchových testoch a náročnom dolaďovaní obdržal od londýnskeho AIR Studios certifikát „Monitor“. Pri objektovo orientovanom filmovom zvuku v maximálnej expanzii SC-LX 901 ponúka 11 plne výkonových koncových stupňov v neuveriteľnej zvukovej kvalite, ako pre produkciu filmov, tak koncertov a vďaka vysoko efektívnej konštrukcii zosilňovačov Direct Energy HD nepotrebuje žiadne nútené chladenie, čo zaručuje úplne tichú prevádzku. AV receiver SC-LX 901 plne podporuje ultra-HD a už dnes podporuje budúce farebné priestory HDR a BT.2020 a rozšírenie dynamiky obrazu.

Pioneer tu použil vlastnú technológiu pre prevzorkovanie na super-rozlíšenie, kedy sa prevádza štandardný HD obsah na – nielen trochu, ale na skutočne presvedčivý – 4K obraz. Nové streamingové funkcie podporujúce všetky štandardy a znesú akékoľvek porovnanie: Bluetooth a dvojpásmová Wi-Fi sú samozrejme tiež integrované. Rovnako tak je to u najlepších hudobných služieb Tidal, Spotify a Deezer, ku ktorým má SC-LX 901 priamy prístup, a so zodpovedajúcim predplatným má teda priamy prístup k ich hudobných archívom s miliónmi titulov.

AV receiver SC-LX 901 prehrá aj materiál s vysokým rozlíšením z miestnych mediálnych serverov, a to až 24bit/192kHz a quad-rate DSD (11.2MHz). Radosť urobí aj užívateľom mobilných zariadení a tabletov, pretože ich aplikácia nájde s Google Cast a Airplay v každej situácii tú správnu cestu do siete. Po bezplatnej aktualizácii bude k dispozícii tiež vysoko výkonný štandard FireConnect pre multi-room prehrávanie, takže sa po sieti bude šíriť úplne jednoducho hudba zo všetkých zdrojov, pripojených k SC-LX 901. Takto je možné neskôr celú sieť rozširovať do ďalších miestností a v prípade potreby hudbu prehrávať v perfektne synchronizovanej podobe po celom dome.

 

 

 

 

Multi-dimenzionálne vzrušenie s Dolby Atmos

 

SC-LX901 je kompatibilný s konfiguráciou 7.2.4ch/7.2.2ch/5.2.4ch, a najnovšou zvukovou platformou pre kiná Dolby Atmos®. Môžete bezproblémovo reprodukovať na objektoch orientovaný zvuk v hladkých, zakrivených pohyboch, alebo si užiť realistický trojrozmerný pohyb zvuku s použitím stropných reproduktorov.

 

 

 

DTS:X

 

DTS.X je ďalšia generácia audio kodeku DTS, ktorý pracuje s „object-based“, teda na princípe zvukových objektov, čo umožňuje vznik novým, pohlcujúcim a interaktívnym zvukovým zážitkom. Vzhľadom na to, že DTS:X dokáže zvuk automaticky prispôsobiť aktuálnym kanálom a systému reproduktorov, nie je potrebné vytvárať žiadne zvláštne rozloženie a umiestnenie reproduktorov. Spoznajte pohlcujúci priestorový zážitok s neuveriteľne bohatým a živým zvukom.

 

 

 

Google Cast

 

SC-LX901 podporuje Google Cast*, obdobnú technológiu ako vstavaný Chromecast, takže vaše mobilné zariadenia môžete používať na prenos obľúbenej hudby, rádia alebo podcastov na reproduktory. Zvuk môžete ovládať z ľubovoľného miesta v domácnosti pomocou aplikácie podporujúcej technológiu Cast z vášho osobného zariadenia, ako sú iPhone, iPad, Android zariadenie či tablet, alebo laptopov Mac, Windows a Chromebook. Objavte Cast aplikácie na g.co/cast/audioapps.

*Google cast bude k dispozícii po budúcej aktualizácii firmwaru.

 

 

 

 

Ultra HD (4K/60p/4:4:4/24-bit) Upscaling/Pass-Through s HDCP 2.2

 

Táto funkcia vám umožní využiť aj tie najkvalitnejšie zdroje videa a sledovať ich na 4K televízory, kedy môže byť receiverom takýto signál prevzorkovaný alebo im môže prechádzať (Upscaling / Pass-Through). Vďaka podpore HDCP 2.2 si môžete na kompatibilnom displeji vychutnať prémiový obsah, ako sú 4K* videá s digitálnou ochranou voči kopírovaniu. A čo viac, receiver SC-LX501 je pripravený pre video štandardy budúcej generácie HDR (High Dynamic Range) a BT.2020.

* Podporuje až 4K/60p/4:4:4/24-bit s HDCP 2.2 na HDMI IN (1/2/3/4/5) a HDMI OUT (MAIN/SUB).

 

 

 

 

Automatická kalibrácia priestoru MCACC Pro

 

Funkcia Pioneer MCACC Pro predstavuje pre multi-kanálový akustický kalibračný systém absolútny vrchol. Analyzuje fázové charakteristiky a skupinové oneskorenie a precízne riadi fázové posuny medzi reproduktormi. MCACC Pro koriguje fázové posuny v plnom rozsahu a pre všetky kanály, vychádza z fázového rozdielu pôvodného audio materiálu a po korekcii ho aplikuje na zvuk z reproduktorov.

 

 

 

Full Band Phase Control – celé pásmo plne pod kontrolou

 

Technológia riadenia fázy Full Band Phase Control od spoločnosti Pioneer efektívne eliminuje fázové oneskorenie a výrazne zlepšuje multi-kanálový zvuk bez nutného ďalšieho zásahu užívateľa. Okrem toho sa technológia Full Band Phase Control zameriava na skupinové oneskorenie sieťového filtra reproduktorov a nastavuje fázu každej jednotky, rovnako ako skupinové oneskorenie pre každý reproduktor. Multi-rozsahové reproduktory tak získajú zvukovú súdržnosť pri zachovaní širokého frekvenčného rozsahu. V prostredí, kde je fáza všetkých jednotiek a všetkých kanálov presne riadená, je možné týmto spôsobom dosiahnuť mimoriadnej čistoty a presnej lokalizácie zvuku s pocitom obklopujúcej atmosféry. V kombinácii s použitím MCACC Pro je ideálny pre multi-kanálovú reprodukciu a v danom prostredí je možné takto vytvoriť verný objektový zvuk – presne taký, aký bol zámerom režiséra.

 

 

 

Reflex Optimizer

 

Funkcia Reflex Optimizer zaisťuje korektnú produkciu zvuku a rieši problém, kedy má zvuk odrazený od stropu väčšie oneskorenie ako zvuk, ktorý je smerovaný na poslucháča priamo. Tento rozdiel spôsobuje fázový posun, takže sa zvuk môže zdať neprirodzený. Na vyriešenie tohto problému sa zameriava nová technológia, ktorá pre posluchové prostredie optimalizuje výkonnosť výškových reproduktorov zľaďovaním fáz priameho a nepriameho zvuku, vracia do zhody základné tóny a optimalizuje frekvenčnú charakteristiku hore vyžarovaného zvuku. Výsledkom je kompaktný zvuk reproduktorov Dolby enabled, bez znateľných prechodov, čo umožňuje ideálnu reprodukciu trojrozmerného priestorového zvuku.

 

 

 

Multi-room Audio ponúka celý rad možností, ako si vychutnať hudbu

 

Receiver SC-LX901 bude po aktualizácii firmwaru podporovať FireConnect od BlackFire*. FireConnect je stabilný bezdrôtový protokol, ktorý zrkadlí akýkoľvek audio zdroj pripojený k receiveru – od vinylu po streaming – na voliteľné kompatibilné FireConnect reproduktory** v ďalších miestnostiach.

*Multi-room Audio je realizované pomocou technológie FireConnect. FireConnect je technológia Blackfire Recearach Corp, USA. Nie je možné zaručiť, že AV receiver bude podporovať všetky zariadenia založené na FireConnect.

**FireConnect kompatibilné reproduktory budú k dispozícii v najbližšej budúcnosti.

 

Ďalšie informácie / Pioneer SC-LX901-S

Váha 0.0000
Značka Pioneer
Farba strieborná

Funkce

AUDIO

 

Kanálov: 11

Typ zosilnenia: Trieda D (Direct Energy HD)

850 W multi-kanálová prevádzka (8 ohmov, 1 kHz, THD 1,0%)

270 W/kanál (4 ohmy, 1 kHz, 1ch Driven IEC)

200 W/kanál (8 ohmov, 1 kHz, 1ch Driven IEC)

Pokročilá priama konštrukcia Advanced Direct

Tuhé šasi, tlmenie vibrácií

Eliminácia stojatých vĺn

Vyladené od AIR Studios Sound

Dolby Atmos/Dolby Surround

DTS:X/DTS Neural:X

Reflex Optimizer

Dolby TrueHD/Dolby Digital Plus

DTS-HD Master Audio/DTS-HD High Resolution Audio/DTS96/24/DTS-ES/DTS-HD Express

DSD - priame prehrávanie cez sieť/USB (11.2, 5.6, 2.8 MHz/2ch)

DSD disky (SACD) – prehrávanie cez rozhranie HDMI (2.8 MHz/5.1ch, 2ch)

Digitálny core engine s logickými obvodmi (Quad Core) x1

ESS Sabre32 Ultra DAC (ES9016S)

HDMI Audio Return Channel (ARC)

Automatická kalibrácia priestoru MCACC Pro

• Ovládanie fázy v celom pásme Full Band Phase Kontrol

• Precízny odstup

• Subwoofer EQ (4 pásma)

Advanced Sound Retriever (2 kanály)

Advanced Surround režimy (Classical, Unplugged, Entertainment Show, Drama, Advanced Game, Action, Rock/Pop, Sports, Extended Stereo, Extended Mono, Front Stage Surround, Auto Surround)

AM/FM tuner 40 predvolieb

 

VIDEO

Ultra HD Pass-through s HDCP 2.2 (4K/60p/4:4:4/24-bit, 4K/24p/4:4:4/36-bit, 4K/60p/4:2:0/36-bit)

Podpora HDR a BT.2020

Prevzorkovanie Ultra HD (1080p 4K)

3D Ready (Blu-ray Disc, vysielanie a hry)

Deep Colour (36-bit), “x.v.Colour”

 

SIEŤOVÉ FUNKCIE

FireConnect pro Multi-room Audio

Google Cast

Apple AirPlay (certifikované)

Spotify, Tidal, a Deezer Music Streaming Services: Ready

Internetové rádio s TuneIn

Vstavaná technológia Wi-Fi (duálne pásmo 5 GHz/2.4 GHz)

Vstavaná bezdrôtová technológia Bluetooth (verzia: 4.1, profil: A2DP/AVRCP, kodek: SBC/AAC)

Prehrávanie Hi-Res audio súborov z USB/siete

• Až 192 kHz/24-bit ALAC, AIFF, FLAC, WAV

• Prehrávanie DSD 11.2/5.6/2.8 MHz

• Prehrávanie Dolby TrueHD (len USB)

 

PREVÁDZKOVÉ VLASTNOSTI

 

Diaľkové ovládanie cez aplikáciu: Ready (iOS/Android)

Diaľkové ovládanie cez aplikáciu iControlAV5: Ready (iOS/Android)

Nové GUI s menu nastavení Systém/Sieť

Automatické vypnutie v HDMI Standby Through

Časovač vypnutia

Užívateľsky priateľské a jednoduché diaľkové ovládanie

 

PRIPOJENIE

Predné terminály

1x HDMI vstup

1x USB vstup pre USB disk

Mikrofónny vstup pre MCACC

1x Phone výstup

 

Zadné terminály

7x HDMI vstup (4 priraditeľné)

2x HDMI výstup (1 pro MAIN, 1 pro SUB)

1x Ethernet

2x AV (komponentný) (priraditeľný)

2x AV (kompozitný) (priraditeľný)

2x Audio vstup (priraditeľný)

1x Phono vstup (MM)

2x digitálny koaxiálny vstup (priraditeľný)

3x digitálny optický vstup (priraditeľný)

Subwoofer: 2x Pre Out

Zone 2/ZONE 3 Pre/Line výstup

11-kanálový výstup pre reproduktory (FRONT, CENTER, HEIGHT 2/ZONE 2/SP-B, SURROUND BACK, SURROUND, HEIGHT 1/Bi-AMP/ZONE 3)

IR 1x vstup/1x výstup

12 V spúšť, 2x výstup/ RS-232C

FM/AM anténa

 

Názov spoločnosti Miesto obchodu Vzdialenosť Informácia skladu Cena dopravy* Cena*
Pridať recenziu
1 Hviezdička 2 Hviezdičky 3 Hviezdičky 4 Hviezdičky 5 Hviezdičiek

Porovnať produkty